Dnes ví každý o bezchybných fotkách známých influencerů. Dokonalé vlasy, líčení, oblečení i pozadí. Dokonalé všechno. Ani se nedivím tomu obdivu, jaký tyto fotky sklízejí. Ovšem za těmito fotkami je neskutečná práce, v podstatě je to proces na daleko jiné úrovni, než si často lidé dokáží představit, a proto jsem se rozhodla tím samým procesem projít a ukázat, co za tím opravdu je.
Na začátek ale musím podotknout, že nemám nic proti silnému líčení, sama mám tendenci se dost často nechat unést. Jsem i zvyklá na mém obličeji snést toho docela i hodně, ale musím říct, že jsem v životě neměla na sobě tak velký nános, jako v rámci vytváření tohoto článku. Celkově jsem měla pocit, jako kdybych si přetáhla masku přes obličej a na tu se teprve nalíčila. A to je jen zlomek z toho, co to obnáší.
Po stranách screenshoty z videí od NikkieTutorials, uprostřed od Okaylaaa
Rozhodla jsem se následovat především videa od NikkieTutorials, která je momentálně jednou z nejvlivnějších osobností na celé scéně. A tím následovat myslím opravdu se vším všudy. Celkově technika líčení není ani tak u ostatních moc rozdílná, v podstatě všechno co dělá ona, tak poté kopírují ostatní. A tak tedy ve 30 stupních jsem se odvážila 3 a půl hodiny se líčit.
Ano, 3 a půl hodiny věnované pouze líčení. Pokud se totiž pracuje s tím množstvím, je o dost těžší zařídit, aby to vypadalo všechno jednotně a čistě. Nejhorší byl podklad, kdy se v podstatě pracovalo až s absurdním množstvím makeupu a korektoru, které dalo pleti celkově zabrat úplně nejvíc. Ono totiž když jste nasvícení a ještě se natáčíte/fotíte, tak obojí, světlo i foťák dost ubírají, a to se kompenzuje v množství vrstev. Poté se samozřejmě nesmělo ošidit pudrování a vynechat poctivý baking (nanášení sypkého pudru na problémové oblasti), kterým jsem se málem udusila. Též jsem vykonturovala každičké místo, které by mi mohlo pomoct k zúžení mého obličeje, včetně nosu a po celé délce čelisti. A samozřejmě, nanesla jsem všude, kam to šlo, 3 různé rozjasňovače.
Část líčení, která ale zabrala nejdéle, byly oči. Nikdy totiž nejsem schopná dostat stejnou sytost a intenzitu barev očních stínů, jako ve videích nebo na fotkách, a to mám ty samé prostředky, abych to mohla vytvořit. A i když jsem toho nabrala hodně, tak stejně to nevypadalo tak výrazně. Také jsem nezapomněla na klasické dlouhé řasy, které by rozhodně chyběly. A pokud jsou někde umělé řasy, tak musí být i výrazně definované a o dost tmavší obočí, nejlépe vepředu světlé a vzadu až černé, aby se v tom nejlepším případě setkalo se stejně temnou linkou.
Třešničkou na dortu jsou rty. Pokud nejsou zvětšené, tak se rozhodně obtahují, a s velikou radostí, protože dnes se malé rty vůbec nenosí. Potom stačí jen fixační sprej a dát v něm sprchu, protože jinak ani nevím, jak by pomohlo stačit jen pár postřiků.
Já a moje zachycení nefalšovaných pocitů po nalíčení
Teď, když vlastně nevíme, jestli nám je horko z toho nánosu, výkonu nebo že je léto, tak je řada na focení. Jen nastavit světla, udělat vlasy, hodit na sebe něco slušného a jít na to. Jak prosté. Nejlepší je se fotit foťákem, který má funkci vyhlazení obličeje a nastavit to na úplně ten nejvyšší stupeň, což jsem též udělala. Potom už jen se tak půl hodiny snažit o nějakou slušnou fotku. A když jí máme, tak tím zdaleka nekončíme.
Zleva neupravená fotka, fotka po Lightroomu, fotka po Photoshopu
Jak jsem již řekla, je to v podstatě založené na silných vrstvách, správném osvětlení a na dobrém foťáku. Jenže tato kombinace celkově vymývá veškerou práci a hlavně barvy. Na řadě je tedy postprodukce. Nejprve jsem vytáhla barvy v Lightroomu a následovala další hodina retušování, vytahování barev a upravování veškerých chyb, které na fotce jsou. A tady je vlastně i hezky vidět, že nic nemusí být tak pigmentovaného, stačí to jen ve Photoshopu doupravit a máme to, bezchybnou fotku s perfektním líčením.
Potom už jen stačí přidat fotku na Instagram a je hotovo!! Samozřejmě si tam musím dodat vlastní úpravu, to by jinak nebylo ono.
Jsem si jistá, že jde u mnohých do úprav i mnohem více času, než jsem nad fotkou strávila já a docela se i obávám, že to množství líčidel je i větší, než se kterým jsem pracovala. Tak či tak, NikkieTutorials je jedna z mnoha, která vytáhla celou scénu, a díky které se začala brát i víc vážně a je stále pro mě velkou inspirací. I když musím říct, že mnoho fotek i videí, která se mimochodem také upravují, už beru s hodně velkou rezervou.
Jak jsem říkala, dnešní podoba byl jeden z impulsů. Ono to takhle rozhodně dříve nevypadalo. Ano, videa byla nějakým způsobem nasvícená, ale rozhodně nebyla matoucí. Je hrozně lehké udělat z průměrného produktu úchvatný, a to je problém, který při dnešním stavu mám. Například u očních stínů, o kterých tu už něco málo padlo.
Doufám tedy, že jsem vnesla světlo tématu, které ani není moc diskutované a ráda bych i doporučila makeup artisty, které sleduji, a jejichž úsudkům věřím. První je Violette_fr, která dělá velmi jednoduchá a pěkná líčení na denním světle, Claire Marshall má též velmi dobrá doporučení a nesmím zapomenout na Wayne Goss, který snad nesmí ujít nikomu. Od nás je mi také sympatická Koki a samozřejmě GetTheLouk.





Okomentovat